Zdrowy tydzień w 2a

Klasa 2a realizowała ostatnio projekt klasowy związany ze zdrowiem, naszym ciałem oraz zdrowym stylem życia. Zaprosiliśmy do współpracy Rodziców, Mamę Wiktorii, Tatę Jadzi oraz Mamę Marysi, którzy swoim doświadczeniem zawodowym uatrakcyjnili nasze zajęcia.

16.11 zwiedziliśmy Street Restauracje od kuchni. Uczniowie mogli obejrzeć różne maszyny wykorzystywane w gastronomii, dowiedzieli się, że w restauracji pracują nie tylko kucharze, jakie są zasady BHP obowiązujące w kuchni, oraz jak prawidłowo nakryć do stołu. Mogli też samodzielnie przygotować sobie danie, deser i lemoniadę.

17.11 Tata Jadzi opowiadał jak dbać o zęby, żeby jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem.

22.11 drugoklasiści wzięli udział w warsztatach na temat zdrowego żywienia, które prowadziła pani Katarzyna Bosacka w pracowni Efektu Domina, prowadzonej przez Fundację Kulczyk. Uczniowie dowiedzieli się, na co zwrócić uwagę, aby wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe. Na koniec spotkania wszyscy udali się do kuchni, gdzie samodzielnie przygotowali smaczną i zdrową tortille.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i ciekawe zajęcia oraz wycieczki.