Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

Centrum Mistrzostwa Informatycznego

Z radością informuję, że w roku szkolnym 2022/2023 w naszej szkole po raz czwarty bierzemy udział w Ogólnopolskim Projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego pod patronatem największych uczelni technicznych w Polsce (m.in Politechniki Łódzkiej i Warszawskiej). Są to bezpłatne zajęcia informatyczne dla klas IV , podczas których uczniowie mają szansę odkryć w sobie talent oraz zdobyć unikalne umiejętności, poprzez rozwiązywanie problemów, współpracę i udział w zawodach algorytmicznych.
Szczegóły na stronie: www.cmi.edu.pl
Marzena Kądziela

Podsumowanie działalności koła w roku szkolnym 2022/2023

Wycieczka Koła #CMI do Muzeum Komputerów i Gier

Podsumowanie działalności Koła Komputerowego CMI w roku szkolnym 2020/2021

To był trudny rok pracy, ale myślę, że mimo wszystko udany. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji podsumowującej naszą pracę. Dziękuję wszystkim Uczestnikom za duże zaangażowanie i życzę Im wielu sukcesów i dalszego rozwijania talentów informatycznych!

Podsumowanie Projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego 2020r. 

Koło komputerowe dla kl. IV 

Obraz zawierający rysunek

Opis wygenerowany automatycznie

W roku szkolnym 2019/2020 Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. M. Zaruskiego  
w Warszawie przystąpiła do realizacji prestiżowego projektu o zasięgu ogólnopolskim, mającego na celu odkrywanie i rozwój talentów informatycznych wśród uczniów. 

Dzięki zajęciom w ramach CMI uczniowie klas czwartych rozwijali myślenie algorytmiczne, mogli odkrywać radość kreatywnego tworzenia, uczyli się współpracować podczas rozwiązywania zadań problemowych.  W zajęciach brało udział 9 przedstawicieli klas czwartych (dwie dziewczynki oraz siedmiu chłopców). Był to zespół międzyklasowy. Uczniowie chętnie angażowali się w proponowane zadania i regularnie uczestniczyli  
w cotygodniowych spotkaniach.  

 Nasza pracownia wzbogaciła się o nowe zestawy robotyczne oraz bogatą literaturę, dzięki której uczniowie będą mieli możliwość poszerzać swoją wiedzę na temat programowania w różnych językach programowania.  

Obraz zawierający żywność, owoce

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający wewnątrz, okno, stół, zlew

Opis wygenerowany automatycznie

 Udział uczniów w zajęciach to też wycieczki do ciekawych miejsc związanych z nowoczesnymi technologiami. W tym roku udało się zrealizować wycieczkę do Centralnego Domu Technologii, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach pt. „O czym śnią roboty?”.  

Obraz zawierający zrzut ekranu

Opis wygenerowany automatycznie

 Projekt daje też duże możliwości doskonalenia i samorozwoju nauczycielom, ponieważ uczestniczyłam w dwusemestralnym, certyfikowanym kursie prowadzonym na Politechnice Warszawskiej. Szkolenia przygotowują do prowadzenia zajęć z algorytmiki i programowania. 

Mam nadzieję, że zajęcia będą kontynuowane w następnym roku szkolnym, ponieważ przynoszą wiele korzyści tak uczniom, jak i całej społeczności szkolnej. 

Oto film podsumowujący naszą pracę. https://www.youtube.com/watch?v=2GcKAkLrlZE 

Warszawa, 23.06.2020r. 

Marzena Kądziela 

Skip to content