WEIHNACHTLICH

W ramach przystąpienia do projektu Deutsch Plus wspierającego działania szkoły na rzecz języka niemieckiego  uczniowie  klas 6 -8 wykonali kartki świąteczne z okazji Świat Bożego Narodzenia. Celem zadania była promocja języka oraz motywowanie uczniów do samodzielniej nauki. Poznaliśmy i przyswoiliśmy nowe słownictwo związane ze świętami a  na kartkach można było dostrzec zdolności plastyczne dzieci. Na lekcji języka niemieckiego uczyliśmy się utworów świątecznych. Każda klasa otrzymała piosenkę dostosowaną do swojego wieku, którą  wspólnie śpiewała.

Niemieckie utwory świąteczne zespołu Feuerherz Merry Christmas, wykonywane przez dzieci Feliz Navidad auf Deutsch / Lieber guter Weihnachtsmann…/Weiβe Weihnachten/Nikolaus, Nikolaus, pack die Taschen raus! spodobały się uczniom i zachęciły ich do słuchania niemieckiej muzyki. Przełamaliśmy stereotyp, iż  muzyka tylko dobrze brzmi po angielsku.

Miło zaskoczyli nas również uczniowie klas piątych ( pierwszy rok nauki języka niemieckiego), którzy z ogromnym zaangażowaniem wykonali przepiękne Adventskalender -kalendarze adwentowe.