Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

„Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego”

Nasza szkoła bierze udział w akcji „Warszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego”.

Od 16 do 23 marca 2024 r. odbędzie się ponad 160 bezpłatnych wydarzeń poświęconych najczęstszym problemom zdrowia psychicznego młodzieży.

Akcja skierowana jest do rodziców, dzieci i młodzieży oraz nauczycieli, którzy szukają wsparcia. W ramach Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego zaplanowano bezpłatne wykłady, webinary i spotkania ze specjalistami. Organizatorem wydarzenia jest m.st. Warszawa we współpracy z miejskimi poradniami, placówkami medycznymi oraz innymi partnerami.

Spotkania poprowadzą doświadczeni specjaliści oraz eksperci w dziedzinie psychologii dziecięcej i młodzieżowej, którzy podzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i praktycznymi narzędziami. Spotkania skupią się na różnorodnych aspektach zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, obejmując tematy takie jak:

Tematyka spotkań m.in.: Rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem· Zaburzenia funkcjonowania psychospołecznego dzieci i młodzieży· Depresja i lęk· Wsparcie emocjonalne w domu i w szkole.· Rola rodziców i opiekunów w promowaniu zasad zdrowia psychicznego i zdrowego stylu życia.· Wczesne rozpoznawanie i interwencja w przypadku problemów zdrowia psychicznego.

Więcej informacji na stronie: https://zdrowie.um.warszawa.pl/zdrowie-psychiczneWarszawski Tydzień Zdrowia Psychicznego – Białołęka.

Podczas Warszawskiego Tygodnia Zdrowia Psychicznego w dzielnicy Białołęka zaplanowano kilka wydarzeń:

· 16 marca 2024 r. warsztaty dla rodziców – ABC uważnego rodzica – jak wspomóc nasze dziecko, by nie popadło w kryzys psychiczny? Co dzisiaj najbardziej wpływa na młode głowy? Jak pomóc by nie zaszkodzić, nie będąc terapeutą ani pedagogiem, tylko bliskim człowiekiem/rodzicem? Jestem z Ciebie dumny!Prowadząca dr Anna Gorgolewska Uniwersytet SWPS– psycholożka dziecięca, badaczka i dydaktyczka w Uniwersytecie SWPS. Specjalizuje się w profilaktyce zaburzeń i promocji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Współtwórczyni aplikacji TUSER- innowacyjnego rozwiązania do prowadzenia treningu umiejętności społecznych. Pracuje indywidualnie z dziećmi, potrzebującymi wsparcia w rozwoju emocjonalno-społecznym w kierowanym przez siebie Centrum Zdrowia Psychicznego „Na Dolnej” w Warszawie. Współpracuje z firmą RESQL oferującą kompleksowy system przeciwdziałania przemocy rówieśniczej.

Zaczynamy o godzinie 10:00, kończymy o 11:30. Miejsce spotkania Szkoła Podstawowa nr 368 im. Polskich Olimpijczyków, ul. Hemara 16 – zapisów dokonujemy poprzez link https://forms.office.com/e/4DGGzUyEYa.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego – aktywnego od dnia 11.03.24, godz. 7:30 do dnia 14.03.24, godz. 12:00.

Liczba miejsc udziału w warsztatach jest ograniczona. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można dokonać tylko raz. Na podany w formularzu adres mailowy, zostanie wysłane potwierdzenie zakwalifikowania do udziału w warsztatach.

· 23 marca 2024 r. warsztaty dla rodziców – ABC uważnego rodzica – jak wspomóc nasze dziecko, by nie popadło w kryzys psychiczny? Co dzisiaj najbardziej wpływa na młode głowy? Jak pomóc by nie zaszkodzić, nie będąc terapeutą ani pedagogiem, tylko bliskim człowiekiem/rodzicem? Jestem z Ciebie dumny!Prowadząca Karolina Malinowska – Psycholożka, badaczka, trenerka umiejętności psychospołecznych. Ponadto coach i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Brała udział w tworzeniu systemu RESQL, odpowiadając zarówno za badania wspierające zaprojektowanie aplikacji wraz z całym systemem, jak i scenariusze lekcji wychowawczych i inne elementy systemu. Pracuje w Instytucie Badań Edukacyjnych, gdzie od lat zajmuje się zarówno badaniami w szkołach, jak i szeroko rozumianą tematyką uczenia się przez całe życie. Od wielu lat związana również z Uniwersytetem Humanistyczno-społecznym SWPS, gdzie między innymi prowadzi zajęcia warsztatowe. Jest autorką licznych badań i publikacji, w tym na temat współpracy i komunikacji między szkołą a rodzicami uczniów.

Zaczynamy o godzinie 10:00 kończymy o 11:30, Miejsce spotkania Szkoła Podstawowa nr 314 im. Przyjaciół Ziemi, ul. Porajów 3 – zapisów dokonujemy poprzez link https://forms.office.com/e/t8VyhWFdPy.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego – aktywnego od dnia 11.03.24, godz. 7:30 do dnia 21.03.24, godz. 12:00.

Liczba miejsc udziału w warsztatach jest ograniczona. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można dokonać tylko raz. Na podany w formularzu adres mailowy, zostanie wysłane potwierdzenie zakwalifikowania do udziału w warsztatach.

· W tych dnia będą również odbywały się dyżury specjalistów, którzy będą czekać na rodziców w szkołach (nie ma konieczności zapisów):

16 marca 2024 r. w godzinach 10:00-14:00·

  • SP 257 – ul. Podróżnicza 11
  • LO CLXV – ul. Ostródzka 175
  • SP 368 – ul. Hemara 15
  • SP 31 – ul. Kobiałka 49
    • 23 marca 2024 r. w godzinach 10:00-14:00
  • SP 154 – ul. Leśnej Polanki 63/65
  • SP 356 – ul. Głębocka 66
  • SP 314 – ul. Porajów 3
  • SP 112 – ul. Zaułek 34
  • SP 366 – ul. Strumykowa 21
  • SP 231 – ul. Juranda ze Spychowa 10

Ponadto w podanych wyżej szkołach odbędą się spotkania warsztatowe:

Temat: „Interwencje antyprzemocowe w szkole” dla nauczycieli – prowadzący dr Piotr Rycielski·

Temat: „Podstawy uzależnień behawioralnych” dla uczniów – specjalista ds. uzależnień Błażej Puziak

Skip to content