Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

Świetliczaki z Planety Energii z upominkami od Grupy Energa

Świetliczaki z klasy III włączyły się w przygotowywanie pracy konkursowej w ramach programu edukacyjnego Grupy Energa „Planeta Energii”. Zajęcia rozpoczęły się od rozwiązywania zadań na platformie – dzieci oglądały filmy, rozwiązywały zadania i dyskutowały. Następnie każdy z uczniów oraz nauczycieli miał do wykonania specjalne zadanie. Pani Marta Barszczowska czuwała nad całością realizacji zajęć oraz napisała tekst do piosenki pt. „Eko-Bohater”, Pan Bogumił Rylewicz przygotował muzykę do tekstu, natomiast każde z dzieci stworzyło akompaniament z wykorzystaniem wybranego instrumentu.

Po dokładnym zapoznaniu się z tekstem piosenki, zadaniem dzieci było przygotowanie rysunku, który przedstawiał Eko-Bohatera. Na ich podstawie została stworzona jedna wspólna praca, która zawierała pomysły dzieci. Powstał Eko-Bohater, który pokazuje, że nawet (nie)zwykłe segregowanie śmieci może przyczynić się do uratowania świata.

Następnie w ramach zajęć świetliczaki dawały nowe życie niepotrzebnym rzeczom. I tak powstały świeczniki z kieliszków, które dzieci zabrały do domu, aby „świeciły przykładem” i przypominały o dawaniu nowego życia starym i niepotrzebnym rzeczom.

Za udział w konkursie każdy ze świetliczaków otrzymał upominek od organizatorów – m.in. zestaw oświetleniowy do roweru, piłkę do koszykówki, książkę.

Marta Barszczowska

Skip to content