Świetlicowy konkurs „Chcesz uniknąć koronawirusa? Myj ręce”

Bieżąca sytuacja na świecie, czyli pandemia, związana z pojawieniem się COVID-19 (koronawirus) zaleciła nam częstsze i dokładniejsze zachowanie higieny, np. przez mycie rąk.

Świetlica szkolna w ramach walki z koronawirusem, zaprosiła do wzięcia udziału w konkursie „Chcesz uniknąć koronawirusa? Myj ręce”.

Celami konkursu były: popularyzacja wiedzy nt. mycia rąk, wśród najmłodszego pokolenia oraz ich rodziców jako profilaktyki przeciw wielu chorobom, zachęcanie dzieci do dbałości o własne zdrowie a zwłaszcza o higienę osobistą, stwarzanie możliwości zaprezentowania ciekawych pomysłów i rozwijania własnej inwencji twórczej. Zadaniem uczestników konkursu było przesłanie maksymalnie 5 fotografii (może być 1 kolaż z większą liczbą zdjęć) lub filmiku (min. 40sek-maks. 1,5min.) edukacyjnego dot. prawidłowego mycia rąk.

Zwycięzca konkursu w sposób profesjonalny zobrazował, jak powinniśmy myć ręce, aby skutecznie zwalczyć wszystkie zanieczyszczenia, w tym skutecznie usunąć z rąk koronawirusa.

Laureatem konkursu pt. „Chcesz uniknąć koronawirusa? Myj ręce”
został  Nikodem Dybcio z kl. 3a.

Gratulujemy i dziękujemy za rzetelnie i profesjonalnie przygotowany film edukacyjny!

Dyplom oraz nagrodę wręczymy zwycięzcy, tak szybko, jak będzie to tylko możliwe.

Organizatorzy: I.Kobylińska, A. Rowińska