Światowy Dzień Wody

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Z okazji tak ważnego święta w naszej świetlicy zorganizowaliśmy zajęcia, które miały na celu uświadomić dzieciom jak wielką rolę odgrywa woda w naszym życiu i jak wielkie zagrożenie niesie za sobą jej brak. Na początku naszego spotkania dzieci otrzymały tajemniczy list od Kropelki, która opowiedziała nam trochę o sobie. Dzieci dowiedziały się dlaczego Ziemię nazywamy niebieską planetą. Szukaliśmy odpowiedzi dlaczego woda jest nam niezbędna do życia, pomysłów jak prawidłowo powinniśmy korzystać z jej zasobów oraz jak postępować, aby zmniejszyć jej zużycie podczas wykonywania codziennych czynności. Wykonaliśmy pracę plastyczną – „Kropelki czystej wody”.
Światowy Dzień Wody był dobrym momentem, by przypomnieć dzieciom, że każdą kroplę wodę trzeba szanować!

Anna Górecka -Pindor