Sukcesy szkolnej grupy musicalowej Jurandzik i zespołu ANIMATO!

Z okazji 60-lecia szkoły nasza grupa musicalowa wraz z zespołem ANIMATO przygotowała autorski musical Eleny Gorzelak pt. „Generał – rzecz o Mariuszu Zaruskim”. Długotrwałe i liczne próby zaowocowały sukcesami! 26 kwietnia 2022 roku wzięliśmy udział w XX Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej ASTERIADA i po miesięcznym oczekiwaniu, podczas ogłoszenia wyników okazało się, że zdobyliśmy I Nagrodę w kategorii musical! Jury doceniło niesamowity potencjał naszej młodzieży ich zaangażowanie, jak również umiejętność przekazania tak trudnego tematu jakim jest życiorys bohatera w sposób tak przystępny i interesujący.

Zachęceni sukcesem wzięliśmy udział w kolejnym konkursie tym razem Warszawskim Festiwalu Teatralnym Młodych, który miał miejsce 2 czerwca 2022 w Starej Prochowni. Klasyfikacje do konkursu odbywały się na podstawie nagrań przesłanych wcześniej. W ten sposób zakwalifikowało się tylko 7 grup teatralnych, w tym również my. I znów pomimo braku próby generalnej nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania dając z siebie wszystko. Doceniło to także jury przyznając nam Nagrodę Jury –  w ostatniej chwili zrezygnowano z przyznawania miejsc, czego najlepszym dowodem jest wstrzymanie statuetek, na których wygrawerowano wcześniej miejsca. Tak, czy inaczej jesteśmy jednym z trzech zespołów, którym przyznano nagrodę! W naszym imieniu odebrała ją Tosia Gradowska z klasy 4D. Oprócz dyplomów i statuetki, wygraliśmy dla szkoły głośniki. Z pewnością przydadzą się w przyszłym roku podczas prób do kolejnego musicalu, który już powstaje….

OGŁOSZENIE WYNIKÓW – KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ

Asteriada 2022