Sprzątanie Świata 2021

W dniu 18 września uczniowie, rodzice oraz nauczyciele z SP 231 wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało „Myślę więc nie śmiecę”. Akcja „Sprzątanie Świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowania ograniczenia wytwarzanych odpadów.

Organizatorami akcji byli Stowarzyszeni „Razem dla Białołęki” oraz sklep Decathlon. Wolontariusze z SP 231, rodzice oraz nauczyciele wspólnie  posprzątali  lasek przy ulicy Geodezyjnej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem a wolontariusze z SP 231 w liczbie 100 dali z siebie naprawdę wiele dbając o najbliższe otoczenie. Po akcji sprzątania na wolontariuszy czekało moc atrakcji na Pikniku Sąsiedzkim przy sklepie Decathlon. Były gry i zabawy sportowe, sadzenie wrzosów, malowanie plakatów, eksperymenty z szalonym naukowcem a także pyszne kiełbaski.

Bawiliśmy się świetnie!

Dziękujemy Uczniom , Rodzicom, Nauczycielom za aktywny udział w Sprzątaniu Świata.

Opiekun SK PCK Monika Sadłek, Justyna Klimek