Sprawozdanie z udziału w V Ogólnopolskim Dniu Osób z Afazją Rozwojową, zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Razem Rozkodujmy Afazję”.

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Osób z Afazją Rozwojową, zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Razem Rozkodujmy Afazję”.

W ramach działań promujących wiedzę na temat afazji 01 października 2021 roku przeprowadzono zajęcia logopedyczne poświęcone tematyce afazji, przygotowano gazetką ścienną z niezbędnymi informacjami. Ponadto materiały informacyjne przekazano wszystkim nauczycielom w celu promowania wiedzy i sposobów „rozkodowania afazji”.

Uczniowie z zainteresowaniem włączyli się w obchody tego dnia oraz chętnie podejmowali rozmowy na temat afazji.

Za swoje działania otrzymaliśmy podziękowanie i upominek w postaci plakatów informacyjnych od Stowarzyszenia „Razem Rozkodujmy Afazję”.

Koordynator:

Kamila Dudziec