Spotkanie z Powstańcem

W dniu 28 października miało miejsce wyjątkowe spotkanie z Powstańcem Warszawskim Panem Jerzym Mindziukiewiczem, pseudonim „Jur”. Była to dla uczniów klas ósmych wyjątkowa lekcja historii. Nie zabrakło chwil wzruszenia zwłaszcza wtedy, gdy młodzież pięknie zaśpiewała powstańcze pieśni: „Warszawskie Dzieci” oraz „Pałacyk Michla”. Spotkanie to z pewnością zapisze się w pamięci wszystkich uczestników. Po zakończeniu spotkania młodzież jeszcze długo nie mogła rozstać się z Panem Jerzym rozmawiając i słuchając opowieści o Powstaniu. Uczniowie Szkolnego Koła PCK pożegnali pana Jerzego Mindziukiewicza słodkim upominkiem oraz bukietem pięknych kwiatów. Młodzież klas ósmych dostała od Pana Jerzego upominki w formie biuletynów o Powstaniu Warszawskim.

Spotkanie w Szkole zorganizowane zostało przez Szkolne Koło PCK z pomocą pani Honoraty Krzywoń Dyrektora Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża która również uczestniczyła w spotkaniu.

Cześć i Chwała Bohaterom Walczącym O Naszą Wolność!

Opiekunowie SK PCK
Monika Sadłek