Ślubowanie klas pierwszych

„ Ślubujemy dbać o dobre imię swojej klasy, szkoły i być wierni ideałom patrona Mariusza Zaruskiego”

10 listopada przejęci Pierwszoklasiści mieli zaszczyt brać udział w uroczystym ślubowaniu i pasowaniu na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie.

Cała sala gimnastyczna zapełniona była wzruszonymi rodzicami. Dzieci, przy drobnym wsparciu pań nauczycielek, przygotowały wspaniałą część artystyczną, podczas której nie zabrakło podniosłych chwil, przeplatanych wierszami i piosenkami.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły Annę Dziewulską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane medale.

Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Uroczystość 10 listopada została również poświęcona Ojczyźnie w 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Pierwszoklasiści zaprezentowali taniec z flagami, zarecytowali wiersze „Kto ty jesteś?”, „Twój dom”, oraz odśpiewali piosenkę „Co to jest niepodległość?” Ten krótki akcent w wykonaniu uczniów był lekcją o patriotyzmie, o radości z odzyskanej wolności.