Rusz się po zdrowie”

W dniach 5-7 kwietnia  w naszej szkole odbyły się  Dni Zdrowego Stylu Życia pod hasłem „Rusz się po zdrowie”. Projekt został przygotowany przez uczennicę klasy 8f Tatianę Dras oraz  uczniów ze  Szkolnego Koła PCK.

Akcja o tematyce prozdrowotnej została przygotowana przez Tatianę w ramach  XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Tatiana Dras zwyciężyła w etapie szkolnym i rejonowym  Olimpiady!

Gratulujemy!!!

W naszej szkole przez trzy dni  odbywały się różne akcje których pomysłodawczynią była Tatiana. W korytarzach oraz holach szkoły zawisły plakaty, gazetki, informujące o zdrowym stylu życia oraz profilaktyce nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży.

W ramach akcji „Otwarta sala gimnastyczna” –  można było pograć na przerwie w koszykówkę, siatkówkę oraz potańczyć  przy muzyce.

Na przerwach na sali gimnastycznej pod hasłem „Odważ się” z  pomocą uczniów klas starszych odbywały się  pomiary masy ciała i wzrostu (BMI ) – w programie OLAF.

Pod hasłem „Degustacja Przekąsek Tatiany” można było spróbować  mini kanapeczek z pastą jajeczną i rukolą przygotowaną przez Tatianę i jej pomocników. Można było również zdobyć przepis na tę pyszną zdrową przekąskę.

W ostatni dzień uczniowie mogli zdobyć więcej  informacji na temat dodatków do żywności E oraz  sprawdzić skład ulubionej przekąski.

W ramach Dni Zdrowego Stylu Życia odbył się również konkurs na „Przepiśnik SP 231” do którego zebrane zostały przepisy na zdrowe przekąski.

Dnia 22 kwietnia Tatiana Dras wzięła udział w okręgowym etapie XXIX Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK zajmując świetne  6 miejsce.

Gratulacje Tatiana!!!

Opiekunowie SK PCK