Ratujemy i uczymy ratować!

Ponad 120 uczniów klas 3 w ostatnim czasie wzięło udział w zajęciach „Ratujemy i uczymy ratować!” – programie edukacyjnym, którego inicjatorem jest Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podczas zajęć uczniowie mieli okazję nie tylko teoretycznie poznać, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej, ale także praktycznie – ocenić stan poszkodowanego, skutecznie wezwać pomoc, ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej ustalonej oraz jak po zatrzymaniu oddechu i krążenia przeprowadzić resuscytację. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i zapałem uczestniczyły w warsztatach.

Dzięki zajęciom uświadomiły sobie, jakie korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Ratujemy i Uczymy Ratować