Przygoda z kulturą

Drogie Świetliczaki,

Tym razem zachęcamy Was do oglądania spektakli teatralnych online. Na pewno już tęsknicie za wycieczkami do teatrów, ale nic straconego. Zaraz podamy Wam listę teatrów, które pozwolą Wam (z pomocą Waszych Rodziców) zanurzyć się w magiczny świat bez wychodzenia z domu. Mamy do Was tylko apel: zanim włączycie spektakl, ubierzcie się elegancko (tak jak powinniście prezentować się w teatrze), a zapewniamy, że poczujecie się prawie jak na widowni…

A poniżej lista stron, gdzie można obejrzeć kierowane do dzieci bezpłatne spektakle albo wysłuchać słuchowisk czytanych przez aktorów teatralnych. Poproście Rodziców o pomoc w szukaniu.
– ninateka.pl (np. „Bajkowe miasto” D. Jurczyk-Gondek czy film lalkowy „Za króla Krakusa” Z. Wasilewskiego)
– Teatr Lalek Guliwer – strona teatru na Facebooku (np. „Wzgórze elfów” czy „Głupi Jaś” H.Ch. Andersena)
– teatrbaj.pl – w każdy piątek zamieszczone zostaje słuchowisko – dostępne do niedzieli (np. „Krzesiwo” H.Ch. Andersena czy „Na jagody” M. Konopnickiej)
– teatrlalka.pl – słuchowiska – baśnie H.Ch. Andersena w interpretacji aktorów Teatru Lalka i w opracowaniu muzycznym G. Turnaua