Pierwszy Dzień Wiosny- Dzień Kolorowej Skarpetki

Moi drodzy,

wiosna już puka do naszych drzwi, okien i ogrodów. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zachęca wszystkie klasy do wspólnej zabawy. 21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny ubierzmy się w kolorowe, wiosenne ubrania, kwiatowe dodatki i wiosenne rekwizyty.

21 marca w Pierwszy Dzień Wiosny obchodzony jest również na całym świecie “Światowy Dzień Zespołu Downa”. Data została wybrana w nieprzypadkowy sposób, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI chromosom, który doczepił się do 21 pary chromosomów – dlatego 21.03 obchodzimy Dzień Kolorowej Skarpetki.
Skarpetka przypomina swoim kształtem chromosom, a skarpety nie do pary symbolizują „niedopasowanie”, z którym muszą mierzyć się osoby z Zespołem Downa. Wesołe kolory z kolei są symbolem tolerancji. Zachęcamy wszystkich naszych uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi i administracji, aby tego dnia założyli kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa.

SU Joanna Bolesta Izabela Kobylińska-Rydzoń
Renata Radzikowska