Ogólnopolski projekt „Emotkowe Pożeracze Smutków”

Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział w projekcie „Emotkowe Pożeracze Smutków”.

Szyjemy Pożeracze Smutków – emotki, które podarujemy wybranej instytucji lub organizacji. Ponadto wyposażymy w nie również nasze gabinety psychologa, pedagoga i socjoterapeuty. Projekt zakłada realizację kształtowania najważniejszych kompetencji u uczniów takich, jak: kreatywność, samodzielność, odpowiedzialność i wrażliwość. Możliwość uszycia „pluszaka” sprawia uczniom ogromną radość, a przy tym uczy cierpliwości, wytrwałości, ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową oraz usprawnia młode rączki.

Jesteśmy szkołą, w której szyje się dobro . Do tej pory szyliśmy tylko w szkolnych kuluarach, ale czujemy, że dzięki swoim umiejętnościom możemy zrobić coś więcej, dlatego przystąpiliśmy do wymienionego wyżej ogólnopolskiego projektu.

Drodzy Rodzice, gdyby ktoś z Państwa zechciał nas wesprzeć w podjętym przedsięwzięciu byłoby nam bardzo miło i znacznie ułatwiłoby nam możliwość uszycia większej liczby „Emotkowych Pożeraczy Smutków”.

W jaki sposób można nam pomóc?:Potrzebujemy materiałów do szycia takich jak: filc, polar, polar minky, kolorowe nici typu kordonek, mulina.

Materiały można przynosić do p. Marty Iglewskiej (sala nr 86).