Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Gramy zmysłami”

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami” zorganizowanego przez Przedszkole nr 35 z oddziałami integracyjnymi „Tęczowy Domek”.

Jego głównym celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Projekt „Gramy zmysłami” realizują uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne. W listopadzie i styczniu uczniowie ćwiczyli słuch. Na zajęciach wykorzystywali instrumenty muzyczne, tworzyli sekwencje rytmiczne, rozwiązywali zagadki słuchowe. Przeprowadzono także zajęcia logorytmiczne, podczas których uczniowie utrwalali ćwiczone głoski z wykorzystaniem ruchu i rytmu.

W kolejnych miesiącach będą realizowane następne moduły projektu, dotyczące poszczególnych zmysłów.

Kamila Dudziec