Obchody Święta Niepodległości w świetlicy

Nasi uczniowie z oddaniem udekorowali sale na Święto Niepodległości. Wykonali pracę plastyczną: „Życzenia dla Polski”, gdzie na serduszkach składali Ojczyźnie życzenia, dzieląc się swoimi marzeniami dotyczącymi Polski. Dodatkowo wykonali biało-czerwone kotyliony i 11 listopada o 11.11 odśpiewali wspólnie „Mazurek Dąbrowskiego”. Ten dzień był chwilą zadumy nad losami Ojczyzny i impulsem do ciekawych rozmów o przyszłości naszego kraju.

Z okazji 11 listopada nasza świetlica wzięła udział w akcji Warte Zapamiętania. Akcja została zorganizowana przez portal edukacyjny Belfry. Uczniowie tworzyli karty z cytatami znanych Polaków. Uczniowie wybrali cytaty, które są ważne dla naszej tożsamości narodowej i są „Warte Zapamiętania”. Udział w akcji skłonił nas do refleksji na tematy patriotyczne.

Patrycja Gańko
Paulina Kędziora