Nasze muzyczne sukcesy

11 października 2023 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Piosenek Powstańczych zatytułowanym: „W hołdzie Powstańcom Warszawskim”.

Przegląd miał zasięg warszawski, a z naszej szkoły wystąpiły cztery zespoły z czterema różnymi piosenkami, wszystkie przygotowane przez p. Donatę Kuzarę.

Duet „Małe Animato” w składzie Liwia Buńko i Amelka Szwedek, obie z klasy 4D, zaśpiewał hymn powstania „Warszawskie dzieci”.

Z piosenką „Pałacyk Michla” wystąpiły „Fajne Dziewczyny”, czyli Ania Andriienko, Julia Jaruzal, z kl. 5D, z Liwią Buńko i Amelką Szwedek w chórkach.

„Anielski Tercet” w składzie: Antonina Gradowska, Lena Kobiałka i Maria Wrzosek, uczennice klasy 6D, zaśpiewały „Dziewczynę z granatem w ręce”.

Na koniec naszej szkolnej reprezentacji wystąpił zespół ANIMATO w składzie: Kacper Szymański (4C), Antonina Gradowska, Lena Kobiałka, Wiktoria Kopczewska, Weronika Kochelska, Zuzanna Koperska, Maria Wrzosek, Natalia Kulesza, Hanna Rydel, wszystkie z kl. 6D i Zuzanna Regina, Oliwia Dajczak i Magdalena Tomczak z klasy 7C, z przejmującą piosenką „Dziś idę walczyć, Mamo”.

Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że wszystkie zespoły znalazły się wśród laureatów!

I miejsce zespół ANIMATO,

„Anielski Tercet” miejsce III,

„Małe Animato” i „Fajne Dziewczyny” – zdobyły wyróżnienia.

Uroczysta Gala z Koncertem Laureatów i wręczeniem nagród odbyła się w poniedziałek 6 listopada 2023 w Domu Powstańców Warszawskich.

Po występach mieliśmy okazję porozmawiać z nielicznymi już uczestnikami Powstania Warszawskiego. Był to niezwykle wzruszający czas. Mamy nadzieję, że tak dobrze rozpoczęty rok szkolny, będzie obfitował w kolejne sukcesy artystyczne.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji