„Las w słoiku”

„Dzieci potrzebują kontaktu z naturą, ponieważ bliskość przyrody uspokaja i niweluje nadmiar bodźców, na które są wystawione każdego dnia.”

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z ekologia na Ty,” uczniowie klasy 1a,1c,1d,1e odbyli spotkanie z leśnikiem, podczas którego wykonały „Las w słoiku”.

Warsztaty rozpoczęły się od wprowadzenia teoretycznego. Dzieci po obejrzeniu prezentacji dowiedziały się jakie są warstwy lasu oraz jakie rośliny i zwierzęta są dla nich charakterystyczne. Następnie tworzyły własne mini ogrody, wykorzystując: rośliny (sukulenty, bluszczyk), kamienie, piasek, korę i szyszki.

Wszyscy pracowali w skupieniu z wielkim zaangażowaniem, w wyniku czego powstały przepiękne kompozycje. Stworzone dekoracje będą zdobiły pokoje naszych pierwszaków.