Konkurs plastyczny”Jestem Polakiem, Europejczykiem”

Na początku maja w świetlicy szkolnej w ramach tygodnia: „Europa da się lubić” dzieci zapoznały się z podstawowymi wiadomościami o Unii Europejskiej. Zajęcia miały różnorodną formę: pogadanki, pracy z mapą Europy, zajęć plastycznych i muzycznych oraz gier i zabaw dydaktycznych. Uczniowie dowiedzieli się jak powstała UE,zapoznali się z jej symbolami. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek o wybranych krajach należących do Unii Europejskiej. Realizowany temat był również inspiracją do zorganizowania konkursu plastycznego „Jestem Polakiem, Europejczykiem”. Celem konkursu było inspirowanie twórczości artystycznej uczniów, propagowanie różnorodnych technik plastycznych jako środka własnej wypowiedzi artystycznej oraz kształtowanie inwencji, wyobraźni twórczej, pielęgnowanie wartości patriotycznych oraz budowanie tożsamości europejskiej. Powstały kolorowe oraz oryginalne prace plastyczne, do wykonania których uczniowie użyli różnych technik plastycznych. Ocenie prac podlegała: pomysłowość, staranność i samodzielność wykonania oraz wrażenie estetyczne konkursowych prac. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Zwycięzcom konkursu bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję za wzięcie udziału w konkursie. Prace można podziwiać przy sali świetlicowej nr 70.

Anna Górecka – Pindor