Karta Rowerowa w naszej szkole

W dniu 20 października 2021 roku odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową dla klas 5 i 6. Intensywna praca nad opanowaniem wiadomości teoretycznych dotyczących przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy oraz znajomości budowy i działania roweru została podsumowana pod czujnym okiem egzaminatora, Pana Łukasza Chełchowskiego oraz przedstawicieli warszawskiej straży miejskiej. Na specjalnie przygotowanym przez strażników torze mobilnego miasteczka ruchu drogowego uczniowie szkoły, którzy przeszli pozytywnie część teoretyczną egzaminu  przystąpili do części praktycznej.  Przed przystąpieniem do egzaminu omówiono podstawowe zasady poruszania się po drogach. W bieżącym roku szkolnym do egzaminu praktycznego na kartę rowerową przystąpiło 76 uczniów, 40 uzyskało pozytywny wynik i może cieszyć się ze swojego pierwszego „dziecięcego prawa jazdy”.

Egzamin praktyczny obejmował: jazdę rowerem na wprost, reagowanie na znaki drogowe, ustępowanie pierwszeństwa na skrzyżowaniu, hamowanie w polu końcowym, zatrzymanie się przed linią stopu i ponowne ruszenie z miejsca, sygnalizowanie skrętu w prawo i lewo, umiejętność poruszania się po rondzie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którym udało się pomyślnie zdać swój pierwszy w życiu egzamin uprawniający do poruszania się po drogach i życzymy bezpiecznych podróży!