Gramy zmysłami

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy zmysłami”. Jego głównym celem jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. Tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej.

Cele szczegółowe to:

· Poszerzanie i wzbogacanie wiedzy na temat integracji sensorycznej i zmysłów;

· Wielozmysłowe postrzeganie świata przez dzieci;

· Rozbudzenie kreatywności w realizacji zadań;

· Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych;

· Tworzenie warunków do kształtowania przez dzieci świadomości własnego ciała;

· Współpraca nauczycieli i dzieci na terenie całego kraju poprzez wspólną wymianę doświadczeń.

Projekt „Gramy zmysłami” realizują uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne. W październiku kilka grup przygotowało piękne, indywidualne ścieżki sensoryczne. Ich przygotowanie dostarczyło uczniom wiele zabawy, stymulacji oraz przyczyniło się do dbałości o artykulację. Poniżej prezentujemy wykonane przez nich prace.

W kolejnych miesiącach będą realizowane następne moduły projektu, dotyczące poszczególnych zmysłów.

Kamila Dudziec