Działania Biblioteki z okazji świąt Bożego Narodzenia

W ramach przedświątecznych akcji miały miejsce następujące wydarzenia:

• cykl lekcji „ Idą święta” dla klas I, podczas których omówiono najpiękniejsze tradycje świąteczne, a także uroczyście wręczono dzieciom prezenty w postaci książki Justyny Bednarek „Wnuczka Antykwariusza” ufundowanej pierwszoklasistom   w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Uczniowie mieli okazję obejrzeć również filmiki pt. „Mole książkowe ratują święta”. Lekcję zakończono pokazem „Wigilijnej Opowieści” na motywach utworu K. Dickensa , a prezentacja odbyła się w formie teatrzyku kamishibai.
  • zorganizowano wystawę czytelniczą książek związanych ze świętami Bożego Narodzenia, a w korytarzu głównym wykonano gazetkę promującą   najnowsze książki zakupione w ramach NPRCz.
  • przeprowadzono Przedświąteczny Kiermasz Biblioteczny , który cieszył się dużą popularnością wśród dzieci i nauczycieli.