Code Week 2022

Jak co roku w naszej szkole, w październiku obchodzimy Wielkie Święto Programowania podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania (Code Week). Jest to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska w tym roku zajęła 3. miejsce! Całe podium wygląda następująco:🥇 Monako🥈 Malta🥉 Polska

A jak świętowaliśmy w naszej szkole? Przez cały tydzień odbywały się działania promujące programowanie. Przy pomocy uczestników koła komputerowego CMI z klasy 4a zaangażowaliśmy młodsze klasy. Podczas przerw w sali informatycznej kodowaliśmy trasę Photona, wykonywaliśmy zadania offline, korzystaliśmy z aplikacji Bit by bit, Kodable i Sprite Box. Na zajęciach informatyki programowaliśmy w Scratchu oraz kodowaliśmy trasę ozobotów.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy. Kolejne święto kodowania już w grudniu, podczas Godziny Kodowania !

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.