Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

Ciekawe wydarzenia dla dzieci w grudniu

Drogie Dzieci,

Okres przedświąteczny jest magiczny. W domach czuć już zapach pierników i choinki. Migoczą światełka. Słychać kolędy puszczane z płyty. Aby jeszcze bardziej wprowadzić się w ten jedyny w swoim rodzaju czas w roku, zachęcamy, abyście rodzinnie (razem z Rodzicami i Rodzeństwem) spędzili miłe i twórcze chwile.

I tak, w Muzeum Warszawskiej Pragi od 1 grudnia 2021 r. do 20 marca 2022 r. odbywa się wystawa „Rzeczy do zabawy”, prezentująca twórczość Edwarda Manitiusa – producenta zabawek sprzed prawie wieku. Nie zabraknie tu dawnych drewnianych zabawek, jakimi bawili się Wasi Dziadkowie, zwierzątek-bombonierek i innych figurek, produkowanych przez Wytwórnię Zabawek i Wyrobów Zdobniczych. Na wystawie przeniesiecie się w czasie do dzieciństwa Waszych przodków.

Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia

A może chcielibyście wybrać się z Najbliższymi na warsztaty robienia własnego skrzata? 19 grudnia o godz. 16.30 w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się spotkanie z ilustratorką książki „Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju” – panią Aleksandrą Woldańską-Płocińską. Podczas tego wydarzenia stworzycie papierowego skrzata, który będzie mógł pomachać do Was ręką! Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy pod adresem mailowym: mkoziara@1944.pl.

https://www.facebook.com/events/196747465959781/

Skip to content