5 LISTOPADA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PODTACI Z BAJEK

5 listopada w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzień był świetną okazją do zabawy i zachęcił najmłodszych do częstszego czytania książek, ponieważ doskonale wpływaj na wyobraźnię, poprawiają pamięć oraz wzbogacają słownictwo.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek uczniowie naszej świetlicy przyszli przebrani za bohaterów swoich ulubionych bajek. W ten sposób mogły przenieść się do świata bajek oraz jeszcze lepiej poznać bohaterów najpopularniejszych książek. Dzieci poznały historię Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. W czasie zajęć odgadywały zagadki dotyczące postaci z bajek, rozpoznawały tytuły bajek po skojarzeniach, same próbowały ułożyć treść bajki a także powstała piękna galeria portretów postaci z bajek. Uczniowie samodzielnie projektowały stronę tytułową bajki, wszystkie prace można podziwiać na gazetce w sali świetlicowej.

Patrycja Gańko
Anna Górecka- Pindor