Skarby ukryte w Ziemi

Drogie dzieci,

W Internecie z łatwością znajdziecie mnóstwo gier online. Część z nich zapewnia dobrą zabawę, ale często niewiele więcej. A warto poszukiwać w Internecie stron, na których znajdują się wartościowe informacje, rozwijające Wasze zainteresowania i poszerzające wiedzę oraz wyobraźnię. Taką stroną jest z pewnością wspólna inicjatywa National Geographic, Odkrywcy (magazynu dwujęzycznego) i Wydawnictwa Tatarak.

Polega ona na grze detektywistycznej, która pozwala zdobywać wiedzę o Ziemi. Dzieci mogą stać się detektywami-paleontologami, którzy badają szczątki zachowane w skałach, a pochodzące sprzed wielu milionów lat. Paleontolog to właśnie badacz organizmów kopalnych żyjących na długo przed człowiekiem. Ci naukowcy badają skamieniałości. A wszystko po to, by poznać dokładnie historię naszej planety.

Jeśli i Ty chciałbyś spróbować swoich sił w tej dziedzinie nauki, zaproś do zabawy rodziców lub rodzeństwo i wspólnie wyruszcie w podróż ku historii Ziemi. Po wykonaniu wszystkich zadań czeka na Ciebie nagroda – dyplom paleontologa. A więc do dzieła. Udanej zabawy!

Opracowanie: Paulina Kędziora