Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

Zima w Mieście

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 19 – 30 stycznia 2026 r.

Warszawska Akcja „Zima w Mieście” 2026 adresowana jest do uczniów warszawskich szkół oraz dzieci (uczniów) mających stałe miejsce zamieszkania w Warszawie (status ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia, oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej).

Placówki będą działać przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7.00–8.00 do 16.00–17.00.

Harmonogram zapisów

Rejestracja w systemie zapisów 

 od 21 listopada, od godz. 16:00 (piątek) do 7 grudnia 2025 r. godz. 24:00 (niedziela) za pomocą elektronicznego systemu. 

 Rodzice dzieci rejestrują się w systemie za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły (od najbardziej do najmniej). Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus. 

Publikacja wyników w systemie 12 grudnia 2025 r. godz. 16.00 (piątek). 

Składanie dokumentów ·        

od 2 stycznia, od godz. 8.00 (piątek) do 12 stycznia 2026 r. do godz. 16.00 (poniedziałek).  

Proszę nie dokonywać opłat (przelewów) przed 1 stycznia 2026 r. 

Należy złożyć wydruk karty kwalifikacyjnej z załącznikami oraz z potwierdzeniem dokonania opłaty w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Publikacja (w systemie) listy kandydatów 14 stycznia 2026 godz. 12:00 

Publikacja wolnych miejsc 14 stycznia 2026 godz. 16:00

Rekrutacja na wolne miejsca trwa od 15 stycznia 2026 godz. 8:00 do czasu zakończenia Akcji „Zima w Mieście” 2026 tylko do 

Opłaty 

 Rodzice wnoszą opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych. 

Opłata wynosi 20 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły i 30 zł dziennie za opiekę.

 Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji zwolnione są dzieci korzystające z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków w ciągu roku szkolnego. Podstawą do zwolnienia z opłat jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków. 

Rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie. 

ZAPRASZAMY!

Przejdź do treści