Warsztaty czytelnicze dla klas I, II i III

3 i 4 marca w naszej  szkole odbyły się  warsztaty czytelnicze dla klas I, II i III przeprowadzone przez przedstawicielkę wydawnictwa Zakamarki, zaproszoną przez bibliotekę szkolną.

Celem tego wydarzenia było zachęcenie do samodzielnego czytania, rozwijanie świadomości emocjonalnej dzieci, szerzenie kultury czytelniczej, rozbudzenie kreatywności i ciekawości uczniów,

W ramach warsztatów w poszczególnych klasach  zaprezentowano cenione na całym świecie szwedzkie   książki dla dzieci:   serię Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai – Martina Widmarka,  oraz cykl książek o Duni i Mattisie  –  autorstwa Rose Lagercrantz.  Pokaz był połączony z ciekawostkami na temat bohaterów zaprezentowanych  utworów  oraz z interaktywnym czytaniem fragmentów książek. Zajęcia były ciekawe i odbywały się w przyjaznej i wesołej atmosferze. Przy tej okazji dzieci mogły kupić książki z prezentowanych serii.