„Usprawniamy mowę rysunkiem i słowem” WIE

W ramach XVI edycji Warszawskich Inicjatyw Edukacyjnych nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację autorskiego projektu pt. „Usprawniamy mowę rysunkiem i słowem”.

Projekt zakłada przeprowadzenie warsztatów, których celem jest wspieranie uczniów z zaburzeniami mowy w kształtowaniu i rozwijaniu zaburzonej funkcji językowej i komunikacyjnej. Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez ćwiczenia logopedyczne, leksykalne, percepcji wzrokowej i słuchowej oraz ćwiczenia ręki z wykorzystaniem myślenia wizualnego. Praca z obrazem pozwala na wypracowanie właściwej koordynacji wzrokowo – ruchowej, doskonali pracę ręki, rozwija kreatywność i wyobraźnię.

Warsztaty przeznaczone są dla 12 uczniów klas 1 – 3. W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, zajęcia odbywają się stacjonarnie dla uczniów jednej klasy. W czasie edukacji zdalnej zajęcia odbywają się za pośrednictwem platformy Teams.

W ramach warsztatów uczniowie wykonają „Bank ikon” – rysunki związane z ćwiczonymi przez nich głoskami. Poznają sposoby wykonywania notatki graficznej. Prace uczniów zostaną zebrane w formie wydrukowanego zeszytu i e-booka, zaprezentowane podczas wystawy szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły. Po wystawie prace zostaną wykorzystane jako pomoce dydaktyczne w gabinecie logopedy i terapeuty pedagogicznego. Powielone będą służyły innym uczniom. Zwieńczeniem realizacji zajęć będzie konkurs pt. „Moja logopedyczna notatka graficzna” wraz z rozdaniem nagród.

Kamila Dudziec