Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

Jak co roku 25 listopada świetliczaki obchodzą jedno ze swoich ulubionych dni, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mieli okazję do przyniesienia swojego ulubionego misia do świetlicy oraz przebrania się za niego. W tym roku po przypomnieniu historii tego święta dzieci wykonały szereg prac plastycznych, od portretów misiów na papierowych talerzykach czy z kółek do orgiami po misie z filcu. Uczniowie brali udział konkursie wiedzy o sławnych misiach oraz wysłuchali wierszy o tych sympatycznych bohaterach swojego dzieciństwa i poznali postać misia w kulturze, funkcjonującą zarówno w literaturze, jak i w filmie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć filmik edukacyjny pokazujący jak powstaje pluszowy miś. Miło było popatrzeć, jak dzieci przytulają przyniesione z domu ukochane maskotki.

Patrycja Gańko
Paulina Kędziora