Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

Świąteczne zabawy w domu

Propozycja zabaw, które warto wypróbować w okresie świątecznym z rodzicami lub rodzeństwem.

Znajdź Mikołaja
Przygotuj buzię Świętego Mikołaja. Można wyciąć go z gotowych szablonów albo wykonać samodzielnie. Następnie schowaj wykonane buzie Mikołaja w różnych miejscach w domu. Poproś rodziców lub rodzeństwo, aby znalazły wszystkie obrazki z Mikołajem.

Worek prezentów
Umieszczamy w specjalnym worku „prezenty”. Mogą to być przedmioty, które posiadamy w swoim domu. Na przykład: wałek do ciasta, pluszak, łyżka itd. Następnie wykonujemy tabliczki z papieru, na których narysowane są przedmioty, które włożyliśmy do worka. Gotowe tabliczki umieszczamy na przykład w misce. Prosimy rodziców lub rodzeństwo, aby ustawili się w kolejce i wylosowali swoją tabliczkę. Następnie zasłaniamy oczy pierwszej osobie z kolejki i prosimy, aby sięgnęła do worka i znalazła swój prezent z tabliczki za pomocą dotyku.

Taniec śnieżynek
Taniec śnieżynek to rodzinny taniec w rytm świątecznej muzyki. Wspólnie z domownikami udawajcie że jesteście śnieżynkami. Zabawę można urozmaicić poprzez migoczący projektor z gwiazdkami albo dodatkowe polecenia. Kiedy ucichnie muzyka , stańcie w bezruchu.

Wyścigi reniferów
Tor z przeszkodami w świątecznej wersji. W pierwszej kolejności musimy wykonać tor z przeszkodami. Możemy zrobić to na wiele sposobów. Jeżeli mamy do dyspozycji akcesoria gimnastyczne, takie jak: pachołki, piłki, gumy itd. – możemy ich użyć. Jeżeli nie, wystarczy to co mamy w domu. Wycinamy rogi reniferów, które możemy zrobić z rolek po papierze toaletowym i brystolu. Potrzeba ich tyle ile domowników. Następnie dzielimy się na dwie grupy i prosimy, aby wszyscy ustawili się jeden za drugim, w dwóch kolumnach. Potem możemy zacząć wyścigi po wyznaczonej trasie. Drużyna, która szybciej pokona przeszkody – wygrywa.

Anna Górecka-Pindor

Skip to content