Sukces grupy musicalowej „Jurandzik” i szkolnego musicalu „Piżama Party”

Grupa musicalowa „Jurandzik” istnieje już w naszej szkole od 2019 roku, rokrocznie podejmując wyzwanie stworzenia nowego spektaklu. W tym roku w ramach projektu napisanego przez p. Ewę Zbucką sfinansowanego przez Warszawskie Inicjatywy Edukacyjne zatytułowanego „Samoakceptacja drogą do sukcesu – przeciwdziałanie wykluczaniu ze społeczności szkolnej SP 231 w Warszawie”, przygotowany został musical pt. „Piżama Party”.

Próby z podziałem na sekcje: wokalną, aktorską i taneczną, odbywały się cztery razy w tygodniu, a w soboty i niedziele, oraz w dni wolne od nauki w okresie Świąt Wielkanocnych, pracowaliśmy nad całością przedstawienia. W przedsięwzięcie zaangażowanych było 32 uczniów.

Pomysłodawczynią, reżyserem i kompozytorką w jednej osobie była p. Elena Gorzelak, współautorką scenariusza, tekstów piosenek i kierownikiem artystycznym całości prób, występów i konkursów p. Donata Kuzara, za choreografię odpowiadała p. Joanna Bolesta.

Ciężka praca zaowocowała nagrodą: decyzją jury XXVIII Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego – MASKA 2023, Grupa musicalowa „Jurandzik” otrzymała I miejsce w kategorii „Dzieci starsze” za spektakl „Piżama Party”.

Konkurs odbywał się w Domu Kultury „Świt” w dniach 24 – 26 kwietnia, natomiast w piątek 12 maja uczestniczyliśmy w uroczystej Gali rozdania nagród. Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z naszych młodych artystów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Skip to content