Ślubowanie Samorządu Uczniowskiego

W dniu 29 września 2022r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zaprzysiężenie nowo wybranych członków Małego Samorządu Uczniowskiego oraz Samorządu Uczniowskiego.

Tak ważna dla społeczności szkolnej uroczystość przebiegała w bardzo podniosłej atmosferze. Dokonano prezentacji składu Rady MSU oraz SU, wymieniając funkcje poszczególnych osób.

Przewodniczący Małego Samorządu Uczniowskiego – Kacper Szymański

Zastępca przewodniczącego MSU – Liwia Buńko

Zastępca przewodniczącego MSU – Joanna Grams

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Adam Ośmiański

Zastępca przewodniczącego – Szymon Kutra

Sekretarz – Agata Gołębiewska

Swoje przemówienie wygłosił nowy przewodniczący SU Adam Ośmiański, który w swojej mowie zwrócił uwagę na szczególnie ważny temat – bullyingu. Podkreślił, że wzajemny szacunek i kultura muszą być podstawą naszego funkcjonowania w środowisku szkolnym.

Pani Dyrektor Małgorzata Słowik przyjęła ślubowanie, a następnie podkreśliła jak wielka odpowiedzialność spoczywa na tych, którzy są reprezentantami całej społeczności szkolnej, życząc im owocnej pracy.

Tekst ślubowania

My, członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 38 w Poznaniu przyrzekamy:

godnie reprezentować szkołę i klasę,

nie zawieść zaufania koleżanek i kolegów,

sumiennie spełniać nasze obowiązki dla dobra całej społeczności szkolnej,

pomagać dyrekcji szkoły, nauczycielom i wychowawcom w organizowaniu życia szkolnego,

podtrzymywać piękne tradycje naszej szkoły,

postępować zawsze zgodnie z regulaminem szkolnym i samorządowym.

Życzymy owocnej pracy, samych świeżych pomysłów oraz wiele wytrwałości w realizacji złożonych obietnic.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Joanna Bolesta