„Słodkie życie bez cukru”

W dniach 8-10 maja odbyła się akcja prozdrowotna „Słodkie życie bez cukru”. Akcja ta została przeprowadzona przez uczennicę klasy 8a Agatę Dobrzyńską która dostała się do etapu okręgowego XXX edycji Olimpiady Zdrowia PCK. Akcja miała na celu uświadomienie i pokazanie uczniom jakie korzyści płyną z ograniczenia cukru oraz jak dużo cukru mają w swoim składzie popularne często używane produkty i posiłki (napoje słodzone, nutella, płatki ,owoce, batoniki…). A także tego że cukier można ograniczyć zamieniając go w posiłkach na zdrowsze zamienniki oraz że spożywanie cukru ma duży wpływ na wygląd cery. Można było również wziąć udział w ankiecie na temat spożycia cukru oraz skosztować pysznych deserów bez dodatku cukru przygotowanych przez Agatę i koleżanki. Przepisy można było również dostać do samodzielnego zrobienia w domu!

Brawo Agata!