Rozsądnie, bezpiecznie w cyberprzestrzeni – podsumowanie akcji i efekty pracy

Rozsądnie, bezpiecznie w cyberprzestrzeni” to nasza akcja społeczna zorganizowana w ramach programu „Asy Internetu” Fundacji „Szkoła z Klasą”.

Projekt zakładał edukację rówieśniczą uczniów. Uczniowie stworzyli memy edukacyjne, dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci Internet i adresowali je do swoich kolegów oraz koleżanek. W akcję zaangażowały się również inne szkoły: Szkoła Podstawowa nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie oraz Szkoła Podstawowa nr 11 im. Żołnierzy i Dywizji Kościuszkowskiej w Warszawie.

Uczniowie z pomocą nauczycieli i rodziców stworzyli e – book z memami edukacyjnymi, piosenki i choreografię taneczną, do kórych obejrzenia serdecznie zapraszamy:

1) (20) Bądź bezpieczny w sieci – „Rozsądnie, bezpiecznie w cyberprzestrzeni” – YouTube

Tytuł – Bądź bezpieczny w sieci – „Rozsądnie, bezpiecznie w cyberprzestrzeni”

Tekst: uczniowie oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie (opieka merytoryczna p. Joanna Bolesta)

Choreografia: Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego i Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie (opieka merytoryczna p. Joanna Bolesta)

Podkład muzyczny: Joel Corry, MNEK – Head & Heart (Karaoke Version) with Lyrics HD Vocal-Star Karaoke – YouTube

Teledysk powstał w ramach przygotowanej i prowadzonej, przez Szkołę Podstawową nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie, akcji społecznej „Rozsądnie, bezpiecznie w cyberprzestrzeni” w ramach ogólnopolskiego programu „Asy Internetu” Fundacji Szkoła z Klasą. Uczniowie wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie w sposób inny niż zwykle, aktywny i rytmiczny, przekazują wiedzę swoim rówieśnikom na temat rozsądnego i bezpiecznego korzystania z sieci Internet. Zachęcamy do wysłuchania i propagowania tej wspaniałej produkcji.

2) (20) Nie daj się wciągnąć – Rozsądnie, bezpiecznie w cyberprzestrzeni – YouTube

Tytuł: Nie daj się wciągnąć – Rozsądnie, bezpiecznie w cyberprzestrzeni

Teskt: Tymoteusz Płatek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Warszawie wraz z Tatą

Podkład: zespół PUBLIC (Instrumental),  tytuł Make You Mine

Piosenka powstała w ramach przygotowanej i prowadzonej, przez Szkołę Podstawową nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie, akcji społecznej „Rozsądnie, bezpiecznie w cyberprzestrzeni” (w ramach ogólnopolskiego programu „Asy Internetu” Fundacji Szkoła z Klasą), do której Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Broniewskiego chętnie się przyłączyła. Uczeń siódmej klasy we wspaniały sposób przekazuje wiedzę, dotyczącą bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni swoim kolegom i koleżankom. Piosenka naprawdę „wpada w ucho”, zachęcamy do jej wysłuchania i przekazywania innym.

3) (20) DZIERGI – Bezpiecznie w sieci – YouTube

Tutuł – Bezpieczeństwo w sieci. Rap Instrukcja

Autor – Ariel Dziergas (Dziergi) – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego w Warszawie

Kamila Dudziec