Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

Realizacja akcji pt. „Ekologopedia – Ogólnopolska Akcja Edukacyjna”.

Kwiecień jest miesiącem, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Nasza szkoła szczególnie przywiązuje uwagę do dbania o wspólne środowisko i ekologiczne kształcenie uczniów. W związku z powyższym i we współpracy ze Szkołą Podstawową im. W. Broniewskiego nr 4 w Warszawie oraz Szkołą Podstawową im. M. Kolbego w Teresinie powstała inicjatywa pt. „Ekologopedia – Ogólnopolska Akcja Edukacyjna”.

Uczniowie, korzystający z zajęć logopedycznych w naszej szkole biorą udział w realizacji założeń akcji „Ekologopedia”. We współpracy ze sobą oraz logopedą przygotowują ekologiczne pomoce logopedyczne oraz tworzą logopedyczne historyjki ekologiczne/komiksy, w których nagromadzone są wyrazy z ćwiczonymi przez nich głoskami. Powstają także piękne prace logopedyczno – sensoryczne, które poza stymulacją mowy, stymulują również dotyk i dostarczają wrażeń proprioceptywnych.

Największym zainteresowaniem cieszy się „ekologopedyczna pralka”, w której uczniowie, uczęszczający na zajęcia logopedyczne „piorą” trudne artykulacyjnie słowa, a jednocześnie pracują nad poprawną artykulacją.

Pralkę przygotowali uczniowie klasy IC. Powstała z niepotrzebnego pudełka. Uczniowie stworzyli projekt, który następnie zrealizowali. Zaś uczniowie z innych klas dopracowali szczegóły oraz przygotowali „słowa do wyprania”. Wspólnymi siłami stworzyli coś z niczego i co najważniejsze chętnie po to sięgają, ucząc się współpracy i poprawnej artykulacji.

Skip to content