Porządkowanie Mogił Powstańczych

W sobotę 16 października uczniowie ze Szkolnego Koła PCK wraz z opiekunami wybrali się na Cmentarz Bródnowski celem odnalezienia oraz uporządkowania Mogił Powstańczych. W tym roku szkolnym Szkolne Koło PCK zaopiekuje się sześcioma Powstańczymi Mogiłami. Będziemy dbać o nie porządkując je, zapalać znicze, a także w miarę możliwości wykonywać drobne naprawy. Niektóre z mogił są bardzo zaniedbane i czekają na renowację. Sobotnie wyjście na Bródnowski Cmentarz to była ważna lekcja historii dla nas wszystkich. Cieszymy się że mamy tak wspaniałych wolontariuszy w Szkolnym Kole PCK!

W dniach 20 – 28 października SK PCK organizuje zbiórkę zniczy. Będzie można przynieść znicze lub wkłady do zniczy i włożyć do kosza ustawionego przy wejściu do szkoły. Przed dniem 1 listopada uczniowie SK PCK zawiozą i zapalą znicze na Mogiłach które mamy pod opieką.

Dziękujemy!

Opiekunowie SK PCK