Nasze kartki dotarły do Iraku!

Dnia 6 listopada 2021r. do Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku dotarła paczka wypełniona kartkami wykonanymi przez dzieci z SP 231. Przesyłka rozpoczęła swą podróż 27 września, więc szła do polskich żołnierzy i żołnierek ponad miesiąc! Jednak radość z otrzymania pięknych i pomysłowych kartek można śmiało porównać z radością prezentów od Świętego Mikołaja. Co więcej, przesyłka dotarła do naszego Kontyngentu tuż przed rozpoczęciem w bazie obchodów Dnia Niepodległości Polski i uświetniła dekorację w to najważniejsze dla każdego żołnierza święto. Pan Pułkownik i Szef Sztabu przeczytali wszystkie laurki i listy, a cały Kontyngent uznał, że to najwspanialsza paczka jaka kiedykolwiek dotarła do bazy! Szczególne rozbawienie wśród żołnierzy wywołał widok wielu kartek ozdobionych przez dzieci wizerunkiem czołgów, które „odchodzą już do lamusa” na rzecz dronów. Być może następna przesyłka będzie wypełniona laurkami z nowoczesnymi dronami i systemami przeciwrakietowymi? Zobaczymy :))

Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla wszystkich Autorów Kartek oraz dla Samorządu Uczniowskiego za włączenie się do akcji!

Hanna Domaradzka