Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

MasterChef w świetlicy!

4 lutego 2020r. w naszej świetlicy odbył się
świetlicowy konkurs kulinarny MasterChef.

Konkurs skierowany był do dzieci uczęszczających do świetlicy. Został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie konkursu zadaniem uczestników było przygotowanie i opracowanie przepisu deseru, który każde dziecko może samodzielnie przygotować. Wpłynęło wiele przepisów, które zachwyciły komisję jurorską. Autorzy najciekawszych deserów zostali zakwalifikowani do etapu II. Byli to: Alicja Strzała, Michał Ufnal, Zuzanna Augustynowicz, Paweł Czubaszek, Antonina Gradowska, Pola Rongiers, Alper Erdogan, Klaudia Filipiak, Oliwier Kurowski, Magdalena Tomczak.

W drugim etapie do kulinarnej rywalizacji przystąpiło 7 z 11 zakwalifikowanych osób:

Kategoria I (kl. I-II): Zuzanna Augustynowicz, Paweł Czubaszek, Antonina Gradowska, Pola Rongiers.

Kategoria II (kl. III-VIII): Alper Erdogan, Oliwier Kurowski, Magdalena Tomczak.

Młodzi kucharze byli oceniani przez komisję w skład której wchodzili: Kierownik  świetlicy p. Beata Murawska, p. Grażyna Mich, p. Wioletta Lewandowska oraz Aleksandra Samel, Julia Jaruzal i Natalia Kulesza, które zostały wylosowane spośród publiczności. Ocenie podlegało: walory zdrowotne przygotowanej potrawy, kreatywność deseru, umiejętności kulinarne, smak i estetyczność wykonanej potrawy, ład i porządek oraz organizacja miejsca pracy.

Wszyscy uczestnicy skończyli przygotowanie swojej przekąski przed czasem. Po degustacji każdego deseru Jury udało się na naradę. Długo nie mogło dojść do porozumienia w związku z przyznaniem kolejnego tytułu MasterChefa. Po burzliwej naradzie przyznano następujące miejsca:

Kategoria I
I miejsce MasterChef – Zuzanna Augustynowicz 1B
II miejsce – Antonina Gradowska 2D ex aequo Pola Rongiers 2E
III miejsce – Paweł Czubaczek 1B

Kategoria II
I miejsce MasterChef – Magda Tomczak 3B
II miejsce – Oliwier Kurowski 3A
III miejsce – Alper Erdoğan 3A

Gratulujemy wszystkim młodym kucharzom, którzy przystąpili do kulinarnej rywalizacji.
Zachęcamy do udziału w przyszłym roku!

I.Kobylińska, J.Bolesta

Font Resize
Contrast