Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

III miejsce w Polsce dla świetlicy szkolnej w Ogólnopolskim Projekcie Dobrych Uczynków – „Dzieci – planecie Ziemi”

Od roku szkolnego 2019/20 nasza szkoła uczestniczyła w Ogólnopolskim Projekcie Dobrych Uczynków „Ziarenka Dobra” – „Dzieci – planecie Ziemi”. Projekt organizowany jest przez Publiczne Przedszkole nr 12 oraz Publiczne Przedszkole nr 13 w Pile. Jego celem jest zachęcenie dzieci do bezinteresownego i świadomego czynienia dobra na rzecz innych, a przede wszystkim na rzecz środowiska, w którym żyją. Projekt jest objęty honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W Szkole Podstawowej nr 231 w Warszawie w realizację Ogólnopolskiego Projektu Dobrych Uczynków włączyły się dwie świetlice obejmujące uczniów z klas I-III.Poza codziennymi małymi wielkimi gestami zachęcającymi do ochrony środowiska (jak np. wykorzystywanie w pełni kartek papieru, oszczędzanie wody i zgniatanie plastikowych butelek), zorganizowanych zostało wiele przedsięwzięć, podczas których dzieci m.in. dawały nowe życie starym i niepotrzebnym rzeczom, przeprowadzały zbiórki, tworzyły plakaty, zorganizowały happening zachęcający do ochrony środowiska, czy również wzięły udział w konkursie ekologiczno-fotograficznym.

W maju 2021 r. zostały ogłoszone wyniki. Nasza szkoła znalazła się w gronie laureatów zajmując III miejsce w Polsce!
https://publiczneprzedszkole12.pila.pl/ogolnopolski-projekt-dobrych-uczynkow-rozstrzygniecie-ix-edycji-projektu-dzieci-planecie-ziemi/

W realizację projektu włączyli się nauczyciele: P. Kędziora, P. Mercik, I. Kobylińska, J. Bolesta, A. Rowińska, A. Grochal, M. Kołodziejska, Z. Kłosińska, L. Trepczyńska-Sacała, B. Rylewicz, M. Barszczowska.

Marta Barszczowska

Skip to content