Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

„Helena. Muzyczna biografia”, czyli nagrywamy autorskie piosenki

Uczennice z klasy VB (Monika Stolarczuk, Anna Więclewska, Dominika Moskalik, Maria Sadowska, Lena Apitz), które w latach 2017-19 brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Podaj Dobro Dalej, zostały zaproszone przez Fundację im. Heleny Kmieć do współtworzenia płyty. Dziewczyny pokazały się od strony muzycznej już podczas I edycji projektu, w trakcie której zaprezentowały pierwszą piosenkę odnoszącą się do życia ś.p. Heleny Kmieć. W roku szkolnym 2019/20 powstały dwie nowe piosenki oraz oficjalnie została stworzona grupa muzyczna młodych wolontariuszy pod nazwą „BOGUmił i DOBROmirki”. Nazwa „DOBROmir” nie jest przypadkowa, ponieważ tak została nazwana maskotka, którą uczennice otrzymały od osoby bezdomnej u Sióstr Misjonarek Miłości w podziękowaniu za posługę.

W dniach 7-8 stycznia 2020 r. uczennice wzięły udział w nagraniu autorskich piosenek. Całe wydarzenie odbyło się w Studiu Katolik w Krakowie-Łagiewnikach. Pierwszy dzień przeznaczony był na odpoczynek po długiej podróży. W drodze do studia nagraniowego dziewczyny miały okazję m.in. zobaczyć Sanktuarium w Łagiewnikach, posłuchać autorskiej kołysanki Pana Bogumiła oraz bajek opowiedzianych przez Salwatorianina. Drugiego dnia nasze uczennice udały się do studia nagraniowego Katolik, gdzie przez kilka godzin nagrywały autorskie piosenki: „Hymn Wolontariuszy” oraz „Mały Wielki Gest”. Oprawę muzyczną do piosenek przygotował Bogumił Rylewicz (gitara) przy wsparciu Małgorzaty Ziobro (skrzypce), natomiast słowa napisała Marta Barszczowska.

Na płycie pojawią się również piosenki wykonane przez: Teresę Kmieć (siostrę ś.p. Heleny), Magdalenę Tylek (Kanię), Katarzynę Krajcer, Scholę Albertinum, Grupę Muzyczną WMS. Znajdą się tam także utwory wykonane przez Helenkę Kmieć. Premiera płyty odbędzie się 24 stycznia 2020 r.

Ostatnie nagrania do płyty Helena. Muzyczna biografia w Studio Katolik już za nami ! Dziękujemy niezastąpionej ekipie…

Gepostet von Fundacja im. Heleny Kmieć am Mittwoch, 8. Januar 2020

Marta Barszczowska
Bogumił Rylewicz

Font Resize
Contrast