Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego
Search

„Gorączka Złota PCK 2023”

Ruszyła „Gorączka Złota PCK 2023”

„Gorączka Złota PCK” polega na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2 i 5-groszowych. W ramach akcji prowadzone są zbiórki uliczne, w sklepach, w szkołach, w przedszkolach oraz w firmach. Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, drobne monety zamieniają się w „tony złota”, które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość. Środki zebrane podczas akcji przeznaczone zostaną na pomoc dzieciom, dofinansowując między innymi: letni wypoczynek, ciepłe posiłki w szkołach, wyprawki szkolne, a także pomoce naukowe.

Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce Złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych monet” – ma szczególną wartość. Akcja co roku spotyka się z dużym zainteresowaniem szkół i przedszkoli.

W naszej szkole Akcja cieszy się od lat dużym zainteresowaniem. Od kilku lat jesteśmy jedną z warszawskich szkół która zbiera największą ilość monet pomagając w ten sposób najbardziej potrzebującym dzieciakom. Również w tym roku włączamy się w tą szlachetną akcję. Zbieramy monety w klasach do słoików,pudełek itd. Akcja w naszej szkole ma postać konkursu. Wygrywa klasa która uzbiera wagowo największą ilość monet. Na najlepszych „zbieraczy” czekają nagrody. Akcja trwa do 30 maja 2023r.

Zbierajmy i Pomagajmy!

Opiekun SK PCK

Monika Sadłek

Justyna Klimek

Skip to content