EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

Dzień ten przypada na 8 listopada, ale w naszej szkole poświęciliśmy tematowi zdrowego odżywiania aż cały tydzień. W dniach 13-17 listopada nasze klasy wypełniły się zapachem owoców i warzyw, a uczniowie na moment stali się kucharzami i dietetykami. Każda z klas 1-3 zapoznała się z zasadami zdrowego odżywiania, ale przede wszystkim przygotowała zdrowe posiłki: kolorowe kanapki, owocowe szaszłyki, sałatki lub surówki pełne witamin, koktajle i pasty. Uczniowie spędzili czas na wspólnym przygotowywaniu posiłków, a potem na degustacji. Wspólnie przygotowane potrawy smakowały wyśmienicie. Zdobytą na lekcjach wiedzę dzieci wykorzystały do przygotowania przepisów na zdrowy podwieczorek, śniadanie oraz drugie śniadanie do szkoły, a także plakatów „Zdrowa apteczka witaminowa”. Prace dzieci można podziwiać na naszych szkolnych korytarzach. Klasa 1a i 3d  były na warsztatach zdrowego odżywiania w Pracowni Efektu Domina Fundacji Kulczyk, gdzie dowiedziały się m.in. jak rozpoznawać wartościowe produkty żywnościowe na podstawie etykiet oraz samodzielnie przygotowały drugie śniadanie.  Było zdrowo, kolorowo, pachnąco i pysznie.

Skip to content