DZIEŃ DRZEWA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

10 października przypada Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą Światowego Dnia Drzewa jest amerykański znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton. W Polsce obchodzimy je od 2002r., które organizuje Stowarzyszenie Ekologiczno – Kulturalne Gaja.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że drzewa są bardzo ważne dla istnienia naszej Ziemi. W tym dniu dzieci ze świetlicy szkolnej poznały historię powstaną tego nietypowego święta, oglądały film Uniwersytetu Dzieci „Jak wyglądałoby życie bez drzew?”. Po prezentacji filmu dzieci dyskutowały jak należy dbać o drzewa. Poznawały nowe gatunki drzew poprzez rozwiązywanie zagadek. Wspólne wykonaliśmy plakat „Co nam dają drzewa?”. Dzieci w czasie zajęć również zastawały się jak drzewa zmienią się w poszczególnych porach roku oraz dlaczego jesienią drzewom spadają liście.

O tym jak ważną rolę spełnią drzewa w naszym otoczeniu nie trzeba nikogo przekonywać, więc zachęcamy wszystkich o do podnajmowania działań proekologicznych oraz sadzenia i ochrony drzew.

Patrycja Gańko