Szkoła Podstawowa nr 231 im. gen. Mariusza Zaruskiego

DEUTSCH PLUS

We wrześniu 2019r. uczniowie naszej szkoły z dyrekcją i nauczycielami języka niemieckiego przystąpili do Ogólnopolskiego  Projektu DEUTSCH PLUS   przygotowanego przez Goethe-Institut, który wspiera działania szkoły na rzecz promocji języka niemieckiego.

Objęty patronatem Ambasady Niemiec w Warszawie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom szkół propagujących nauczanie tego języka. Celem projektu jest wyraźne zaangażowanie  dyrektorów, nauczycieli w projekty i konkursy, zachęcanie uczniów do udziału w tego typu inicjatywach oraz ważniejszych wydarzeniach (imprezach, koncertach) przygotowanych  w ramach projektu.

Goethe -Institut to ważny partner, zapewniający wysoki poziom kwalifikacji zawodowych nauczycieli i polepszeniu tym samym jakości zajęć lekcyjnych we wszystkich typach szkół w całej Polsce.

Z uczestnictwa w projekcie Deutsch Plus płynie wiele korzyści dla szkół, uczniów i nauczycieli. Uczniowie mają możliwość przystąpienia do udziału w różnych konkursach i aktywnościach oraz do egzaminu ze zniżką na terenie szkoły. Młodzi ludzie są jeszcze bardziej zmotywowani do nauki niemieckiego poprzez wykonywanie ciekawych zadań. Efektywna współpraca z Goethe-Institut dla nauczycieli to doradztwo metodyczne, bezpłatne materiały dydaktyczne do wykorzystania  na zajęciach oraz szkolenia online.

Projekt zapewnia placówce członkostwo w prestiżowej sieci szkół w Polsce -wyróżnienie plakietką Deutsch Plus oraz doradztwo w obszarze wsparcia nauczania języka niemieckiego.

Dotychczasowe działania w ramach projektu: