SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ BARBARĄ SZELĄGOWSKĄ 26 X 2022 r.

W spotkaniu autorskim wzięły udział klasy I a, I c i II a. Pani Szelągowska opowiadała jak powstaje książka, skąd czerpie pomysły, inspiracje, tłumaczyła uczniom, jak skomplikowanym procesem jest stworzenie szaty graficznej i drukowanie książki. Spotkanie z przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, ponieważ pisarce w spotkaniu towarzyszyła  bohaterka jej książek – blisko dwumetrowa kolorowa maskotka stonoga Jadzia, która razem z nią prezentowała zagadki, robiła konkursy, uczyła jak dbać o książki. Wyciągała zabawy tematyczne z kolorowego worka pełnego różnych przedmiotów. Każdy uczeń miał możliwość zakupić sobie książkę z autografem. Autorka podarowała szkolnej bibliotece książkę z dedykacją.