Akademia Bezpiecznego Puchatka w świetlicy szkolnej

Od września do listopada 2018 r. dzieci z kl. Ia, Ic i Ie uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka.  Program obejmuje zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Świetliczaki nauczyły się m.in. podstawowych zasad ruchu drogowego, schematu udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego reagowania w sytuacji zagrożenia oraz dowiedziały się, jak bezpiecznie bawić się i korzystać z Internetu. Finałową częścią był udział uczniów w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa.

Nasza szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, zaś każdy z uczniów dyplom.

Marta Barszczowska

Magdalena Kołodziejska